Фен-шуй - це старокитайської мистецтво, в основі якого лежать принципи організації навколишнього простору таким чином, щоб залучити в будинок удачу і благополуччя. За допомогою цієї філософії можна домогтися багато чого, будь то сфера особистих відносин, або бізнес. У мистецтві Фен-шуй велике значення надається кухні, як місце, що володіє сильною енергетикою.
Фахівці в цій області радять приділити цій кімнаті в будинку особливу увагу, оскільки це приміщення сильно впливає на внутрішній світ людини, що здійснює трапезу, або перебуває в процесі приготування їжі.
При цьому особлива увага давньокитайського мистецтва направлено на розташування кухні відносно півночі сходу-півдня-заходу. Вважається, що ідеальна кухня повинна розташовуватися в Південній або Східній частині житла. Південна сторона пов'язана з Вогнем, а Східна - зі стихією Дерева. При цьому особливого значення набуває момент відділення кухонного простору від інших кімнат квартири, оскільки специфічна енергія цього місця не повинна «перетікати» в інші зони житла. Ще один важливий елемент Фен-шуй відносно кухні полягає в тому, що вхід в це приміщення не має бути видно від вхідних дверей.
Велике значення старокитайська філософія надає висвітленню кухні. Важливо кімнату щодня провітрювати, що в принципі не позбавлене логіки - запахи, що виникають у зв'язку з приготуванням їжі, змішуючись, накопичуючись, народжують неприємне амбре. Згідно Фен-шуй ці «аромати» синтезують негативну енергію, якої на нашій кухні не місце.
Прибирайте з чільних місць колючо-ріжучі предмети, у вигляді ножів, виделок, ці речі можуть притягувати негативну енергію ша, яка не кращим чином позначається на здоров'ї і благополуччі нас і наших близьких.
Реалізуючи на своїй кухні концепцію Фен-шуй, не забувайте і про загальний колористичному вирішенні. Самими кращими квітами для кухні, а також кухонних меблів є зелений, жовтий, коричневий, оранжевий і білий. Слід утримуватися від використання в декорі синього і червоного кольорів, оскільки ці кольори виражають Вогонь і Воду, а ці стихії вже присутні на кухні в іншому вираженні, тому присутність їх в декорі ускладнить і додасть сумбуру в обстановку.
Розташовуючи кухонні меблі та побутову техніку, обов'язково враховуйте значення стихій. При цьому слід пам'ятати, що холодильник, раковина, посудомийна машина відповідають за Воду, а плита, кавоварка, тостер - за Вогонь. Щоб зберегти баланс, важливо не допустити «зіткнення» стихій, тобто, іншими словами, не ставити поряд Вогонь і Воду. Цього можна легко домогтися, поставивши між предметами, які символізують стихії-антиподи дружній обом стихіям предмет, наприклад, дерев'яний шафку. Важлива увага в мистецтві Фен-шуй приділено і формі обіднього столу. Переважно наявність округлої або овальної форми. Плита - це енергетичний центр кухні, її положення має бути, по можливості, центральним. Таке положення цього предмета забезпечить щастя і матеріальне благополуччя вашої родини.
Відзначивши вашу квартиру раціональним зерном філософії Фен-шуй, ви знайдете гармонію у вашій оселі, яка, безсумнівно, пошириться і на інші сфери вашого буття.